ıllılı.ıl.lı.. Serdar Ortaç Fan Club ..ıl.lı.ıllılı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

☆ Serdar Ortaç Fan Club © Kara Kedi 2010 ☆

Kayıt OlAnasayfaLatest imagesAramaGiriş yap

Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım

2 posters
YazarMesaj
efsane85

Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım SUPER-MODERATOR
efsane85

Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Profil10
Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
Burç Burç : Balık Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 31/01/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3838
Yaş Yaş : 39
Nerden Nerden : bursa
Hobiler Hobiler : illede SERDAR
Kişisel ileti Kişisel ileti :
Yarim benden uzak, ben yare yakın,
Kuruttun gülleri giderken bu yaz.
Dilimde namesi, içimde aşkın
Giderken son gece gülümse biraz

Yar senden ayrılalı,
Kaç gün saydım kim bilecek?

Kimler duyacak feryadımı,
Kaç gece ömrümden gidecek?

Yar deli yüreğin yorgunda,
Bir benim aşkım genç kalacak.

Kim seni kaldırıp uykunda,
Yar diye koynuna kim saracak?

Ağlama, ağlama
İçinde kalsın.

Ayrılık insanlar için,
Ve sen de insansın...

Durum Durum : Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Melek10
Takım Takım : Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Fenerb10
Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Son1010

Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Empty
MesajKonu: Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım   Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım EmptyC.tesi 14 Ağus. 2010, 14:26

Dört yildir Serdar Ortaç'in vokalisitligini yapan Merih Ermakastar, ilk albümüne sarki da veren solistini yere göre sigdiramiyor: Serdar muhtesem bir müzisyen. Baskasiyla çalismam!
Dört yildir Serdar Ortaç'in vokalistligini yapan Merih Ermakastar, 'Hazan Yeri' adli iki parçalik albüm çikardi. Izleyicilerin 'Binbir Gece' dizisinden de tanidigi Merih Ermakastar, Türk Pop Müzigi'nin son 15 yilina damgasini vuran Serdar Ortaç'i ve yeni albümünün hikayesini anlatti...
Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Bullet Neden albüm yapma ihtiyaci hissettiniz?
Aslinda albüm çikarmayi düsünmüyordum açikçasi. 'Yasaksin' diye bir parçam vardi, onu sahnede okumayi düsünüyordum. Benim böyle bir ise girismem Serdar'in dikkatini çekti. Kendi albümüne koyacagi
sarkiyi hediye etti bana. Sirf elimizde böyle bir Serdar Ortaç sarkisi oldugu için albüm çikarma girsiminde bulundum.

SES GETIRECEK SARKI
Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Bullet Nasil bir albüm oldu peki?
Bir
hareketli, bir slow sarkinin bulundugu iki sarkilik bir albüm oldu. 'Hazan Yeri' gibi bir sarki varken albüm yapmamak olmazdi. Çok keyifli, hareketli bir parça. Ses getirecek bir sarki oldu.

Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Bullet
Serdar Ortaç'la nasil bir araya geldiniz?
Askerden geldikten sonra birileriyle çalismayi düsünmüyordum, kendim devam etmek istiyordum. Trompet çalip, sovlar yapmayi düsünüyordum. 2006 yazinda Bodrum'da çalarken, ortak bir
arkadasimiz tanismamiza vesile oldu. Beni Serdar'a önermis. Öyle basladik.

Serdar Ortaç'in sahnedeki sirri nedir?
Sahnede bir uyum ya vardir, ya yoktur. Bu uyumluluk da Serdar Ortaç'in eseridir. Kendisi sahneye o kadar hakim ki; beni, Nihan'i, Simge'yi de ön plana çikariyor. Çok mütevazi. Sahnesini paylasmayi seviyor.

"Albümüm için 'Hazan Yeri'ni hediye etti" dediniz? Sizce degeri nedir bu sarkinin?
Ben olsam 50 bin liradan asagi vermem .

Insanlari eglendirmenin formülünü çok iyi biliyor

Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Bullet Serdar Ortaç'a olan büyük ilgiyi neye bagliyorsunuz?
Türk halkinin ne istedigini çok iyi biliyor. Kitleleri pesinden kosturan bir insan. Acayip eglendiriyor. Bu isin formülünü çözdügünü düsünüyorum. Eglencenin formülü, Serdar Ortaç yani. Bir kere çok çalisiyor. Acayip derecede çaliskan, üretken bir insan.

Sarki yazma sürecine tanik oldunuz mu hiç?
Sürekli tanik oluyorum zaten ama o an geldigi zaman hiç
konusmuyoruz. Özellikle slow parçalarda adeta sarkinin içine giriyor.

Ekip olarak, konserlerde kitleleri costuran performansa nasil hazirlaniyorsunuz?
Çok öncesinden repertuvar çalismalari oluyor. Bunun üzerinde günlerce provalar geçiliyor. Bir, iki gün kala son rötuslar yapiliyor. Türkiye'nin en iyi müzisyenleri, dansçilari
hepsi nerede ne yapacagini bildigi için çok iyi bir sova dönüsüyor Serdar Ortaç konserleri... Türkiye'ye bir çok dünya stari geldi. Hiçbiri Serdar Ortaç konserleri kadar ses getirmedi. Atmosfer olarak hepsinden çok daha farkli ve büyüleyici. Sahnesine hayranim ve pek çok sey ögreniyorum ondan. Onun agirligini, sahnedeki durusunu örnek almak çok önemli benim için. Sadece izleyicileri degil bizleri de etkiliyor.

En sevdiginiz Serdar Ortaç sarkisi hangisi?
'Hazan Yeri'... Çok var ama son albümde 'Gülün Rengi'... 'Bilsem ki'yi her söyledigimde ayri etkileniyorum
. Agladigimi çok hatirlarim bu sarkiyi söylerken.

Ikinci adam olmak çok daha keyifli

Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Bullet Serdar Ortaç diger vokalistlere karsi sizi kayiriyor mu?
Hayir. Herkese esit uzaklikta oldugunu düsünüyorum. Kostümleri yapan vokalist arkadasimiz Nihan'a da, Simge'ye de, bana da ayni. Inanilmaz derecede destek oluyor hepimize. Önümüzdeki dönem Simge'ye de bir albüm gelebilir. Nihan'a da yapabilir. Hepimiz birbirimizi biliyoruz. Bizim basarili olmamiz onu daha yukarilara tasir ve biz bundan mutluluk duyariz.

ÇOK SANSLIYIM
Serdar Ortaç olmasaydi müzikal hayatinizda farkli bir yöne savrulmus olabilir miydiniz?
Benim için kilometre taslarindan biridir
Serdar Ortaç. Olmasaydi, onun tecrübelerinden faydalanamazdim. Böyle bir ambiyansin içinde yer alamazdim. Onun bulundugu ortamin güzelliklerini koklayamazdim. Müzikal hayatima devam ederdim tabii ki ama baska birine de vokal yapmazdim herhalde. Simdi de mesela bitse, baska hiç kimseye vokal yapmam. Ikinci adam olmak birinci adam olmaktan benim için çok daha keyifli.

http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Magazin/2010/07/21/sadece_serdara_vokal_yaparim
http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Magazin/2010/07/21/insanlari_eglendirmenin_formulunu_cok_iyi_biliyor

http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Magazin/2010/07/21/ikinci_adam_olmak_cok_daha_keyifli
http://www.SerdarOrtac.biz
serdar asigi

serdar asigi

Burç Burç : Oğlak Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/10/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 10926
Yaş Yaş : 32
Nerden Nerden : azerbaycan/baku
Hobiler Hobiler : serdari dinlemek
Lakap Lakap : serdar asigi
Kişisel ileti Kişisel ileti : İşim olmaz hiç Allah'tan korkmayan aciz insanla İşim olmaz aşk üzerinde uğraşan ilim irfanla ..
Durum Durum : Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Zarars10
Takım Takım : Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Galata10

MesajKonu: Geri: Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım   Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım EmptyC.tesi 14 Ağus. 2010, 15:41

sagol ablam paylasim icin
efsane85

efsane85

Burç Burç : Balık Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 31/01/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3838
Yaş Yaş : 39
Nerden Nerden : bursa
Hobiler Hobiler : illede SERDAR
Kişisel ileti Kişisel ileti :
Yarim benden uzak, ben yare yakın,
Kuruttun gülleri giderken bu yaz.
Dilimde namesi, içimde aşkın
Giderken son gece gülümse biraz

Yar senden ayrılalı,
Kaç gün saydım kim bilecek?

Kimler duyacak feryadımı,
Kaç gece ömrümden gidecek?

Yar deli yüreğin yorgunda,
Bir benim aşkım genç kalacak.

Kim seni kaldırıp uykunda,
Yar diye koynuna kim saracak?

Ağlama, ağlama
İçinde kalsın.

Ayrılık insanlar için,
Ve sen de insansın...

Durum Durum : Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Melek10
Takım Takım : Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım Fenerb10

MesajKonu: Geri: Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım   Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım EmptySalı 24 Ağus. 2010, 01:14

rica ederim canım benim Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım 485906
http://www.SerdarOrtac.biz

Merih Ermakastar-Sadece Serdar'a vokal yaparım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Merih Ermakastar Hazan Yeri
» merih ermakastar - hic ozur bekleme