ıllılı.ıl.lı.. Serdar Ortaç Fan Club ..ıl.lı.ıllılı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

☆ Serdar Ortaç Fan Club © Kara Kedi 2010 ☆

Kayıt OlAnasayfaLatest imagesAramaGiriş yap

RAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI

YazarMesaj
DARMADAGIN
Aktif Üye
Aktif Üye
DARMADAGIN

RAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Profil10
Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
Burç Burç : Boğa Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/05/10
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 425
Yaş Yaş : 31
Nerden Nerden : AZERBAYCAN
Hobiler Hobiler : RESIM
Kişisel ileti Kişisel ileti : O DERIN YESIL SU GOZLERI BATSIN YA DA BEN
Durum Durum : RAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Asik10
Takım Takım : RAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Fenerb10
RAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Son1010

RAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Empty
MesajKonu: RAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI   RAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI EmptyÇarş. 11 Ağus. 2010, 09:05

Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden ramazan davulcuları ilk sahurda yine sokaklardaydı. İstanbul'un hemen her mahallesinde vatandaşlar sahurda davul sesi duydu. Fatih Karagümrük'te de yaklaşık 8 yıldır bu görevi üstlenen bir davulcu vardı. Ali Solgun Karagümrük sokaklarını adım adım gezerek manileri eşliğinde vatandaşları sahura kaldırmaya çalıştı.
Ramazan Davulcuları İlk Sahurda Sokaklardaydı
Ramazan ayının kendine has geleneklerinden biri de Ramazan Davulcuları. Ramazan davulcuları her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan ayında da sokaklardaydı. 8 yaşından beri Fatih Karagümrük'te davulculuk yapan Ali Solgun 18 yaşında babasının görevini tek başına üstlendi ve ilk sahurda sokaklara çıktı. Manileri eşliğinde Karagümrük sokaklarını adımlayan Solgun örf ve adetlerin ifası açısından Ramazan davulcularının vazgeçilmez olduğunu vurgulayarak "Yaklaşık 8 yıldır bu işi yapıyorum. Başlangıçta zor oluyordu ama sokaktaki insan da beni tanıyınca artık davul çalmaktan çekinmiyorum." dedi. Solgun sahurda davul çalarken başından olumsuz olayların da geçtiğini anlattı. "Davulum bıçaklandı. Darp edildim." diyen Solgun bütün bu zorluklara rağmen babadan kalma geleneği devam ettirdiğini söyledi.

RAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» hosgeldin ramazan
» Ramazan DAvuLCusu ewe qiReRSe xD