ıllılı.ıl.lı.. Serdar Ortaç Fan Club ..ıl.lı.ıllılı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

☆ Serdar Ortaç Fan Club © Kara Kedi 2010 ☆

Kayıt OlAnasayfaLatest imagesAramaGiriş yap

Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010

4 posters
YazarMesaj
prenses34
Banlı Üye
Banlı Üye
prenses34

Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 Profil10
Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
Burç Burç : Balık Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 24/09/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 177
Yaş Yaş : 36
Nerden Nerden : Kayseri
Hobiler Hobiler : serdar
Lakap Lakap : iyimser
Kişisel ileti Kişisel ileti : SeRdAr sEnI SeViYoRuM
Durum Durum : Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 Melek10
Takım Takım : Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 Fenerb10
Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 Son1010

Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 Empty
MesajKonu: Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010   Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 EmptyÇarş. 10 Mart 2010, 12:46

R&B ile arabeski birleştirerek, R&Besk diye bir tarz yaratan Ahmet Şeker'e ilk albümünde Serdar Ortaç destek oldu. Klasik arabeske yeni bir soluk getireceğini söyleyen Şeker ile düet yapan ve klibinde oynayan Ortaç desteğin sebebini açıkladı: Bana 21 sene köstek oldular ama ben Ahmet'in şarkılarına inanarak ona destek oluyorum. Hayatımı, mesleğimin en iyi yerinde bitirerek geberip gitmek istiyorum
SERDAR ORTAÇ:
MERDİVENLERİ ÇIKTIM ARTIK ÇIKACAK MERDİVEN KALMADI

* Ahmet Şeker ile nasıl biraraya geldiniz?
2006 senesinde 'Mesafe' albümümü yaparken aranjörüm Volga Tamöz, "Bir albüm yaptım, dinlemen lazım" dedi ve Ahmet Şeker'i dinletti. Her zaman dinlediğimiz müzikten çok farklı olduğunu hissettim. Volga'ya, yapılan işi çok beğendiğimi söyledim. Volga da, "R&B ile arabeski birleştireceğim, adını da R&Besk koyacağım" dedi. O zamandan bu yana da bu albüm üzerinde çalışıyor.

* Albüme nasıl dahil oldunuz?
Bir gece 'Ne Zaman' adlı şarkıyı dinledim ve çıkışın bu şarkıyla yapılması gerektiğini söyledim. Diğer şarkıları da çok sevdim hatta stüdyoya girip okudum. Sonra 'Ne Zaman' adlı şarkıya Ahmet ile düet yaptık. Çıkışın bu şarkıyla olabileceğini, klibin bu şarkıya çekilebileceğini söylemiştim. Öyle olunca klipte de oynadım.

21 SENE KÖSTEK OLDULAR
* Bütün bunları niye yaptınız? Çünkü genelde yeni isimlere pek destek olunmaz bu camiada...
Ahmet dünya tatlısı, mülayim, kendi halinde, hiçbir tarakta bezi olmayan bir adam. 21 sene bana köstek oldular. Babam bana, "Merdivenleri çıkarken yanından geçtiklerine selam ver, inerken de o insanları göreceksin" demişti. Klasik bir sözdür. Merdivenleri çıktım çıktım artık çıkacak merdiven kalmadı. Şimdi ineceğim zamanı düşünüyorum. O yüzden de olaylara, yeni yapılacaklara kötü tarafından bakmıyorum.

* Sizce neden insanlar birbirine köstek oluyor?
Türk'lerin özünde, Çin'den gelen 600 yılın stresi, sıkıntısı halen var. Yani 600 yıllık sinirsel arıza geçmiş değil. Benim çocuğumda da arıza geçmemiş olacak. Bu gen böyle devam edecek. Etmesi kötü müdür? Değildir. Asabi ve hırslı bir millet olmak iyidir. Başka milletlerden daha çok sevdiğimiz taraflarımızın olması iyidir, ki bu onlardan farklı olduğumuzu gösterir. O dönemlerden gelen bu stres doktorlara da, bankacılara da gazetecilere de yansıyor. Bunu kabul ederek yaşamayı öğrenmekse 'ermişlik' oluyor.

BEN DE EL VERDİM
* Ahmet Şeker'e tavsiyelerde bulunuyor musunuz?
Ahmet ile hep stüdyoda ve çalışma ortamında birlikte olduk. Ona en önemli tavsiyem, bu çalışkan halinden ödün vermemesi ve bozulmaması; çünkü duruşu çok güzel. Bir kere Ahmet bize şunu gösterdi ki, kendini çok fazla göstermeden de, sadece şarkılarını okuyarak, müzik adına iyi bir şeyler yapılabilinir. Youtube'da benim kendi sitem SorTV'de, sadece benim fanlarımın ilgilendiği sitelerde Ahmet'in şarkıları bugüne kadar 250 bin kişi tarafından dinlendi. Bu süreç, işin içinde Serdar Ortaç'ın olmasıyla da hızlanmış olabilir. Bırakın hızlansın. Güzel bir iş olduğu için ben de çekinmeden elimi verdim.

* Başka isimlere de destek olacak, düet yapacak mısınız?
Ben bugüne kadar sadece kendi verdiğim şarkılara eşlik ettim. Bengü mesela; Bengü'ye verdiğim ve düet yaptığımız 'Korkma Kalbim' şarkısı o sene çok ses getirmişti. Daha sonra pek kimseyle düet yapmadım. Bu sene iki-üç kişiye şarkı verdim. Suat Aydoğan'a verdiğim bir şarkı da da sesim var. En son Nil Özalp'e şarkı verdim ama şimdi kendi albümüme konsantre olduğum için başkasıyla şarkı okuyacak durumda değilim. Ahmet Şeker ayrıcalıklı çünkü onunla maneviyatımız daha ağır basıyor.

* Sevenleriniz de sizin yeni şarkılarınızı merak ediyor. Sizi bulmuşken, onu da soralım, yeni albümünüz ne durumda?
Ben genelde 600 günde bir albüm yapıyorum. Yani iki yılda bir mayıs ayında çıkartırım. Bir yaptım mı da tam yapıyorum. Yani bir CD'nin alacağı kadar, 16-17 yeni şarkı ile çıkıyorum. Bu albümde de güzel hatta çok güzel şeyler yaptık. 2010 yazında sıkça dinlenecek şarkılar. Bulgaristan'a, Romanya'ya gittim. Orada kayıtlar yaptım. Oradaki bestecilerden şarkı alarak denemeler yaptım ama Sırbistan'dan, Bosna'dan da benim şarkılarımı aldılar. Düetlerimiz var. Mayıs ayında piyasada olur.

ÜÇ MİLYON GÖZ ÜZERİNDE
* Bu kadar geniş hayran kitlesina sahip olmak, alkışlanmak, başarı nasıl bir duygu?
Milyonlarca hayranın göz rengini, enerjisini üstünde taşımanın tarifi yok. Çünkü neticede 1.5 milyon kalp, üç milyon göz, bir bedende toplanıyor. Büyük sorumluluk. Yapmamam gerekenlerle, yapmam gerekenleri iyi ayırt etmeye başladım. 'Nerede hata yaparsam bir daha işin içinden çıkamam' kısmına çok dikkat ediyorum. Değiştireceğim şeylerle, değiştiremeyeceğim şeyleri ayırt etmeye çalışıyorum. Bugünden sonra benim boyum daha fazla uzamaz. 39'dan sonra 29'a inemem. Hayatımın geri kalan kısmını yaptığım meslekte en iyi yerde bitirerek, geberip gitmek istiyorum. Bunları iyi analiz etmeye çalışıyorum. Yüz kızartmayacak şeyler yapmaya çalışıyorum. Babamın bir lafı daha vardır, "Mesleğin için yaşa, mesleğin için öl" der bana. Hiç, "Ailen için yaşa, ailen için öl" demedi. Yoldan şaştığım zamanlarda da toparlayıp, döndürdü. Yaş ilerledikçe olgunlaşıyoruz...

AHMET ŞEKER:
TEK DERDİM, KLİŞE ARABESK KAVRAMINI DEĞİŞTİREBİLMEK

* Müzik dünyası ile tanışmanız nasıl oldu?
Çocukluk dönemimde ailede başladı. Dedem bağlama çalardı. Mersin'de oturuyorduk, Arap radyolarını dinlerdim. Gece kulüplerinde şarkı söylemeye, mahalle düğünlerinde sahneye çıkmaya başladım. Sonra İstanbul'a geldim. Türk Musikisi konservatuvarına girdim. Konservatuvarın benim hedeflerimden uzak olduğunu görünce bıraktım. Batı ile Doğu müzik sentezleri yapmaya karar verdim. Aç-susuz kaldığım dönemlerde bile bu projeyi gerçekleştirmek için çalıştım ama bu süreçte benimle aynı düşünen hiçbir prodüktöre rastlamadım. Bana Mars'tan gelmişim gibi davrandılar. R&B ve arabeski birlikte kabul etmediler. Bir arkadaşıma şarkılarımı vermiştim, o da Volga Tamöz'e dinletmiş. 'Meydan Okudum' şarkımın aranjesini yapmış Volga Tamöz, inanılmaz mutlu oldum. 10 yılın mükafatıydı. R&Besk'i Volga Tamöz de istedi. Bana çok inandı ve bu albüm için yola çıktık.

*Serdar Ortaç'la nasıl tanıştınız?

Stüdyo aşamasında Volga Tamöz, "Serdar Ortaç'la düet yapıyorsunuz" deyince çok duygulandım. Serdar Ortaç Türkiye'nin en büyük isimlerinden biri. Çok minnettarım kendisine. Türkiye'de erkek şarkıcıların düet yapamayacağı konusunda bir önyargı var. Halbuki Arabistan'da bile böyle bir önyargı yok. Serdar Ortaç bana inanılmaz destek verdi. Gücümüze güç kattı.

* Bundan sonraki hedefleriniz nelerdir?
Benim Türkiye'de tek derdim, yıllar önce bu klişeleşmiş 'arabesk' dediğimiz müziği biraz değiştirmekti. Çünkü her yeni devirde teknoloji de değişiyor. Yeni jenerasyonun kulağı da farklı. Ben Türkiye'nin müzik senteziyim. Bundan sonra da tek amacım, bu ülkenin müziğine değer katmak.
serdar asigi

Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 SUPER-MODERATOR
serdar asigi

Burç Burç : Oğlak Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/10/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 10926
Yaş Yaş : 32
Nerden Nerden : azerbaycan/baku
Hobiler Hobiler : serdari dinlemek
Lakap Lakap : serdar asigi
Kişisel ileti Kişisel ileti : İşim olmaz hiç Allah'tan korkmayan aciz insanla İşim olmaz aşk üzerinde uğraşan ilim irfanla ..
Durum Durum : Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 Zarars10
Takım Takım : Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 Galata10

MesajKonu: Geri: Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010   Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 EmptyÇarş. 10 Mart 2010, 13:07

cok guzel ropartajdi paylasdigin icin tesekkur ederim
prenses34
Banlı Üye
Banlı Üye
prenses34

Burç Burç : Balık Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 24/09/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 177
Yaş Yaş : 36
Nerden Nerden : Kayseri
Hobiler Hobiler : serdar
Lakap Lakap : iyimser
Kişisel ileti Kişisel ileti : SeRdAr sEnI SeViYoRuM

MesajKonu: Geri: Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010   Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 EmptyÇarş. 10 Mart 2010, 13:16

rica ederim
efsane85

Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 SUPER-MODERATOR
efsane85

Burç Burç : Balık Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 31/01/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3838
Yaş Yaş : 39
Nerden Nerden : bursa
Hobiler Hobiler : illede SERDAR
Kişisel ileti Kişisel ileti :
Yarim benden uzak, ben yare yakın,
Kuruttun gülleri giderken bu yaz.
Dilimde namesi, içimde aşkın
Giderken son gece gülümse biraz

Yar senden ayrılalı,
Kaç gün saydım kim bilecek?

Kimler duyacak feryadımı,
Kaç gece ömrümden gidecek?

Yar deli yüreğin yorgunda,
Bir benim aşkım genç kalacak.

Kim seni kaldırıp uykunda,
Yar diye koynuna kim saracak?

Ağlama, ağlama
İçinde kalsın.

Ayrılık insanlar için,
Ve sen de insansın...

MesajKonu: Geri: Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010   Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 EmptyÇarş. 10 Mart 2010, 17:17

paylaşım için teşekkurler prensesim Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 840891 ama konu raportaj bölümüne daha uygun olduğu için taşıyorum Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 991470
http://www.SerdarOrtac.biz
lady_regina
Mega Star
Mega Star
lady_regina

Burç Burç : Boğa Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 20/02/10
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1519
Yaş Yaş : 32
Nerden Nerden : kayseri
Hobiler Hobiler : kitap okumak chat yapmak vs..
Kişisel ileti Kişisel ileti : Kendi kaLiteni Kendin BeLirLe,senin kaLiteni Baskası BeLirLerse ucuza qidersin ...
Durum Durum : Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 Seytan10
Takım Takım : Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 Besikt10

MesajKonu: Geri: Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010   Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010 EmptyÇarş. 10 Mart 2010, 18:35

yaa ne güzel işteee serdar sayesinde iyi bi çıkış yakaladı ahmet şeker

Merdiven bitti nereye çıkayım YENİ 2010
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Nereden Nereye