ıllılı.ıl.lı.. Serdar Ortaç Fan Club ..ıl.lı.ıllılı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

☆ Serdar Ortaç Fan Club © Kara Kedi 2010 ☆

Kayıt OlAnasayfaLatest imagesAramaGiriş yap

Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik

5 posters
YazarMesaj
YaZYaGmUrU

Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik ADMIN
YaZYaGmUrU

Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Profil10
Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
Burç Burç : Boğa Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 05/06/08
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3458
Yaş Yaş : 40
Nerden Nerden : BoLu
Hobiler Hobiler : Şarkı söylemek, yağmurda yürümek . . .
Lakap Lakap : Yok ki.. Lakap bulun bana =p
Kişisel ileti Kişisel ileti : Özlemek en güzel alışkanlığım... Demek ki en büyük sevda benimki . . .
Durum Durum : Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Kokos10
Takım Takım : Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Fenerb10
Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Son1010

Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Empty
MesajKonu: Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik   Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik EmptyCuma 04 Tem. 2008, 19:22

Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Adszdgfdfhhh6

Röportaj

SERDAR ORTAÇ

Yeni albümü "Nefes"i satışa çıkaran Serdar Ortaç, yine en çok albüm satanlar arasında zirvede yer alma iddiasında. Albümde 16 şarkı bulunuyor. Albümün en belirgin özelliklerinden biri, her şarkının beş değişik stüdyoda kayıt edilmesi. Bu stüdyolardan biri Londra'da. En iyi işi ortaya çıkarma çabası içinde olan Ortaç, "Nefes"i önceki albümlerinde olduğu gibi çok para ve zaman harcayarak hazırladı. Bu arada Serdar Ortaç, "Düşman" adlı şarkıda Hadise ile düet yaptı. Ortaç'ın düet yaptığı bir diğer şarkıcı ise "Ayrı Gitme" adlı şarkıda Sultana.

@Albüm hazırlama konusunda istikrarını bozmayan sanatçılardansınız. İstikrarınızın alt yapısında hangi özellikleriniz bulunuyor?

Benim işim müzik. Şarkı yapıyor ve yorumluyorum. Başka bir işim yok. İstikrarımın alt yapısında bu özelliğim bulunuyor. Albümlerimi iki yıllık aralıklarla hazırlıyorum. Başka işler yapıyor olsaydım belki de bu periyot bozulurdu. Hem zamanımı başka işlere de harcamak zorunda kalacağım için şarkı yapmakta zorlanacaktım hem de diğer işlerden de para kazanacağım için hevesim azalacaktı.

@İstikrarlı olmanızın karşılığını ne ölçüde alıyorsunuz?

Çok şükür albümleri en çok satan sanatçılar arasındayım. Satış konusunda da istikrarım bozulmadı. Her yeni albümümde dinleyicinin güzel şarkılar dinlemek, müzik sektörünün ise bereket için heyecanlanması istikrarlı olmanın karşılığını en güzel şekilde aldığımın göstergesidir. Şarkılarım beğeniliyorsa endişelenecek bir durum yoktur ortada. Görüyorum ki "Nefes"te yer alan şarkılar da önceki albümlerimde yer alan şarkılar kadar beğeniliyor.

@"Nefes"deki şarkılar arasında sizin için özel olanı hangisidir?

Hepsi. Bunu içtenlikle söylüyorum. Benim için biri diğerinden daha güzel veya daha çirkin değil. Bazı şarkıların bazı şarkılardan çirkin olduğunu düşünsem o beğenmediğim şarkıların albümümde ne işi var? Benim şarkı bulmak gibi bir sorunum da olmadığına göre kendimi beğendirinceye kadar uğraştığım şarkılar yapar, albümümde onlara yer veririm. İşin doğası gereği bazı şarkıları çıkış yapmak için kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu, çıkış şarkılarının diğer şarkılardan daha iyi olduğu anlamına gelmiyor. Albümün çıkış takvimine göre dinleyicinin ruh halini göz önünde bulundurarak bazı şarkıları çıkış yapmak için belirliyoruz. Örneğin yaz aylarında dinleyicinin ruh hali başkadır, kış aylarında başka.

@Şarkı bulmak için sorununuzun olmaması size ne ölçüde avantaj sağlıyor?

Meslektaşlarımın albümlerinde yer verecekleri şarkıları bulmak için ne kadar enerji ve zaman harcadıklarını görüyorum. Benim böyle bir sorunum yok. Bu konuda harcanacak enerji ve zaman bana kalıyor. Ayrıca kafam da oldukça rahat. Ben şarkı bulmak için harcanacak enerji ve zamanı 'Bir sonraki şarkılarımı nasıl daha iyi yaparım?'a harcıyorum.

@Hadise ve Sultana ile düet yaptınız. Neden bu isimleri seçtiniz?

Her ikisi de benim sevdiğim, seslerini ve yorumlama tarzlarını beğendiğim iki meslektaşım. Hadise ve Sultana ile düet yapmanın? "Nefes"e ayrı bir renk ve lezzet katacağını düşündüm. Doğru da düşünmüşüm. Aldığım tepkiler Hadise ve Sultana ile düet yapmamın ayrı bir lezzet kattığı yönünde.

http://www.aveamuzik.com/index.jsp#
http://www.yazyagmuru.biz
nurdan
Yıldız Üye
Yıldız Üye
nurdan

Burç Burç : Oğlak Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/07/08
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 769
Yaş Yaş : 30
Nerden Nerden : istanbul
Hobiler Hobiler : serdar ortaçç
Lakap Lakap : serdarcı
Kişisel ileti Kişisel ileti : nurdan serdar

Durum Durum : Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Niteli10
Takım Takım : Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Fenerb10

MesajKonu: Geri: Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik   Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik EmptySalı 18 Kas. 2008, 20:02

güzell
gamzelim

Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik SUPER-MODERATOR
gamzelim

Burç Burç : Ikizler Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/09/08
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 4030
Yaş Yaş : 31
Nerden Nerden : adana
Lakap Lakap : ÖlÜmÜnE sErDaRcIıIı=)=)
Kişisel ileti Kişisel ileti : serdar 1 numara
Durum Durum : Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Ac1010
Takım Takım : Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Besikt10

MesajKonu: Geri: Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik   Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik EmptyPtsi 26 Ocak 2009, 19:26

varmı dünyada senin gbi bi adam yaa eşin benzerin yok seni çook seviyom serdar Smile Very Happy
serdar asigi

Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik SUPER-MODERATOR
serdar asigi

Burç Burç : Oğlak Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/10/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 10926
Yaş Yaş : 32
Nerden Nerden : azerbaycan/baku
Hobiler Hobiler : serdari dinlemek
Lakap Lakap : serdar asigi
Kişisel ileti Kişisel ileti : İşim olmaz hiç Allah'tan korkmayan aciz insanla İşim olmaz aşk üzerinde uğraşan ilim irfanla ..
Durum Durum : Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Zarars10
Takım Takım : Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Galata10

MesajKonu: Geri: Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik   Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik EmptyPerş. 29 Ekim 2009, 15:16

MUKEMMEEL SOZ BULAMIYORUM HARIKA.IYKI VARSIN SERDAR.IYKI BIZI YALNIZ BIRAKMIYOSUN.TUM SARKILARIN SUPER
deli fırtınam
Yeni Üye
Yeni Üye
deli fırtınam

Burç Burç : Balık Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 12/02/10
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 38
Yaş Yaş : 31
Nerden Nerden : KASTAMONU [HEMŞEHRİ]
Hobiler Hobiler : serdarı sevmek ve onun şarkılarını dinlemek
Lakap Lakap : zehra ortaç
Kişisel ileti Kişisel ileti : SERDARIN BİTANESİ , CANIIIIIIIIII
Durum Durum : Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Asik10
Takım Takım : Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik Galata10

MesajKonu: Geri: Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik   Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik EmptyPerş. 18 Mart 2010, 10:00

sen bitanesin serdarım kimse senin gibi olamaz canımıniçi ömrüm seni çoooookk ama çoookk seviyorum bunları yeni gördüm inşallah neden albümünde de böyle olur hiç şüphem yok buda onlar gibi olur zehra ortaç

Serdar Ortaç Röportajı >> Avea Müzik
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-